Asukasneuvosto vie viestisi eteenpäin

Asukasneuvosto valitaan joka lukuvuoden alussa pidettävässä yleiskokouksessa. Asukkaat valitsevat keskuudestaan myös edustajat Claviksen omistavan Sibelius-Akatemian Opiskelijain Asuntolasäätiön hallitukseen.

Asukasneuvosto päättää Claviksen yleisistä käytännöistä, tekee aloitteita ja valvoo yleisen järjestyksen noudattamista. Asukasneuvoston tehtäviin kuuluu myös järjestää jokavuotiset joulu- ja kevätjuhlat sekä muilla tavoin huolehtia asukkaiden hyvinvoinnista ja asumisen kehittämisestä.

Isännöitsijä, talonmies ja asukasneuvoston puheenjohtaja toimivat tiiviissä yhteistyössä ja hoitavat yhdessä jokapäiväisiä asioita Claviksella. Paras tapa vaikuttaa Claviksella asumiseen on aktiivinen toimiminen asukasneuvostossa.

Asukasneuvoston kokoonpano 2017-2018

 

Tony Iivonen
Puheenjohtaja
Säätiön hallituksen opiskelijaedustaja
Tiedotus ja sähköpostit
Rahastonhoitaja
Kerrosvalvoja, 1. kerros
tony.iivonen@uniarts.fi

Aura Visala
Puheenjohtajan sijainen
aura.visala@uniarts.fi

Marielle Iivonen
varapuheenjohtaja
Säätiön hallituksen opiskelijaedustaja
marielle.iivonen@uniarts.fi

Milla Weissenberg
varapuheenjohtajan sijainen
milla.weissenberg@uniarts.fi 

Joona Lintunen
Kerrosvalvoja 2. kerros
joona.lintunen@uniarts.fi 

Marion Chiron
Kerrosvalvoja 3. kerros
marion.chiron@uniarts.fi 

Robin Apparailly
Kerrosvalvoja 4. kerros
robin.apparailly@uniarts.fi